Forest Fire – symulacja pożaru lasu

Forest Fire - logo programuNasz program jest symulacją pożaru lasu opartą na teorii automatów komórkowych. W trakcie jego tworzenia przyświecała nam idea łatwego obrazowania i przewidywania prawdopodobnych ścieżek rozchodzenia się pożaru na terenach zalesionych. Oprogramowanie takie coprawda istnieje, ale wymaga dostępu do specjalistycznych map, których większość ludzi dostać po prostu nie może.

Oparto ją na teorii automatów komórkowych, gdyż daje to łatwą i intuicyjną reprezentację lasu oraz pozwala dowolnie dobierać i modyfikować wszystkie czynniki mające wpływ na pożar lasy oraz jego rozprzestrzenianie.

Zpraszamy do zapoznania się z całością przedstawionego przez nas opisu programu, w celu lepszego zrozumienia jego działania.

Zachęcamy również do obejrzenia samej symulacji. Dostępna jest pod poniższym buttonem w technologii Java Web Start (wymagane środowisko JRE 1.6+) :
Java Web Start

Prawa autorskie zastrzeżone. Autorzy: Piotr Jakubas, Artur Kosztyła, AGH-UST. Wszelkie uwagi prosimy kierować na nasze maile:

  • jakubas [dot] piotr [at] gmail [dot] com
  • artur [dot] kosztyla [at] gmail [dot] com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*