WordPress 3.0 Multi Site + wiele domen

Wordpress Logo
Wordpress Logo

Instalacja WordPress 3.0 w wersji MS daje ogromna możliwości, które dzięki odpowiednim wtyczką daje się znacząco rozszerzyć. Jednym z ciekawszych „rozszerzeń” jest możliwość połączenia WP 3.0 w wersji Multi Site z pracą z wieloma domenami. Taką możliwość daje plugin WordPress MU Domain Mapping Plugin , dokładna instalacja tego dodatku została opisana na stronie WordPress 3.0: Multisite Domain Mapping Tutorial.

Plugin ten umożliwia zmapowanie domeny na konkretną stronę w sieci stworzonej przy użyciu WordPress 3.0 MS. Plugin w najnowszej wersji został rozszerzony również o pracę ze stronami tworzonymi jako podkatalogi ( nie tylko jako sub domeny ).

Skrócony opis:

  1. Manualna instalacja WordPress MU Domain Mapping plugin
  2. Uruchomienie zainstalowanego dodatku poprzez umieszczenie w pliku config.php
    • define( 'SUNRISE', 'on' );
  3. Wprowadzenie informacji o serwerze w panelu administracyjnym Super Admina -> Domain Mapping.
  4. Zakładając, że nowa domena była ustawiona na główny katalog z instalacją WP, możemy przejść do wybrania głównej domeny w opcjach mapowania konkretnej strony z sieci.
  5. Dodajemy informację o nowej domenie w panelu Super Admin -> Domains, pamiętając żeby połączyć nową domenę z odpowiednią stroną w sieci [ id ].
  6. W panelu Witryny -> Edycja [ odpowiedniej strony w sieci ], musimy zmienić informacje o domenie strony na nową domenę.

Po tych wszystkich zabiegach nasza strona powinna być już w pełni dostępna pod nowym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*