WordPress 3.0 Multi Site + wiele domen

Wordpress Logo

Wordpress Logo

Instalacja WordPress 3.0 w wersji MS daje ogromna możliwości, które dzięki odpowiednim wtyczką daje się znacząco rozszerzyć. Jednym z ciekawszych „rozszerzeń” jest możliwość połączenia WP 3.0 w wersji Multi Site z pracą z wieloma domenami. Taką możliwość daje plugin WordPress MU Domain Mapping Plugin , dokładna instalacja tego dodatku została opisana na stronie WordPress 3.0: Multisite Domain Mapping Tutorial.

Plugin ten umożliwia zmapowanie domeny na konkretną stronę w sieci stworzonej przy użyciu WordPress 3.0 MS. Plugin w najnowszej wersji został rozszerzony również o pracę ze stronami tworzonymi jako podkatalogi ( nie tylko jako sub domeny ).

Skrócony opis:

 1. Manualna instalacja WordPress MU Domain Mapping plugin
 2. Uruchomienie zainstalowanego dodatku poprzez umieszczenie w pliku config.php
  • define( 'SUNRISE', 'on' );
 3. Wprowadzenie informacji o serwerze w panelu administracyjnym Super Admina -> Domain Mapping.
 4. Zakładając, że nowa domena była ustawiona na główny katalog z instalacją WP, możemy przejść do wybrania głównej domeny w opcjach mapowania konkretnej strony z sieci.
 5. Dodajemy informację o nowej domenie w panelu Super Admin -> Domains, pamiętając żeby połączyć nową domenę z odpowiednią stroną w sieci [ id ].
 6. W panelu Witryny -> Edycja [ odpowiedniej strony w sieci ], musimy zmienić informacje o domenie strony na nową domenę.

Po tych wszystkich zabiegach nasza strona powinna być już w pełni dostępna pod nowym adresem.

 1. Dzięki wielkie,
  zawsze zastanawiałem się o co tu tak naprawdę chodzi z tym MU :)

 2. No tak multi fajna sprawa jest ale najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiedniego hostu bo ja kiedyś zainstalowałem sobie multi na webd.pl stworzyłem ok . 15 – 30 serwisów z poziomu administratora sieci i nie mogłem wejść nawet na stronę główną tak muliło . Jeśli znasz jakiś dobry host pod tą modyfikację daj znać.

 1. Na razie brak trackbacków

*

Partnerzy Pro: