Problem z widgetem Like Box – Facebook

Jakiś czas temu na jednej ze stron pojawił się problem z widgetem Like Box udostępnianym przez Facebook. Problem dość nietypowy ponieważ w miejscu gdzie zazwyczaj widniały znajome z Facebooka twarze pojawił się napis „The page you are trying to access is restricted or unavailable” ( na groźnie wyglądającym czerwonym tle ). Problem oczywiście był niespodziewany, Like Box działał na stronie już dłuższy czas i ani on ani Fun Page nie był zmieniany.

The page you are trying to access is restricted or unavailable

Informacja w miejscu / zamiast "Like Box"

Na forum developerów facebookowych aplikacji nie udało mi się znaleźć pomocnych informacji, to co znalazłem wyjaśniało ogólną przyczynę – sytuację w której zwracany jest taki komunikat błędu. Komunikat o takim błędzie powinien być zwracany jeżeli Fun Page powiązany z widgetem Like Box ma restrykcyjne ograniczenia wiekowe lub ograniczenia co do kraju w którym można oglądać dany Fun Page. Ustawienia te można zmienić w „Edytuj stronę ->  Zarządzaj uprawnieniami”.

Facebook Fun Page - Zarządzaj uprawnieniami

Facebook Fun Page - Zarządzaj uprawnieniami

Po przeglądnięciu zawartości tej zakładki okazało się, że i ta strona ma jak najbardziej poprawne ( standardowe ) ustawienia. Postanowiłem jednak zapisać je ponownie i odczekać trochę czasu. Nie jestem w 100% przekonany, że było to pomocne ale po paru godzinach ( około 4 h ) sytuacja wróciła do normy ( Like Box zaczął działać jak dawniej ).

PS: Dla niecierpliwych polecam tymczasową podmianę Like Box’a na wizytówkę strony. Nie wygląda ona zachęcająco ale zawsze to lepsze niż czerwony bloczek błędu.

  • Trackbacki wyłączone
  • Komentarze (0)
  1. Na razie brak komentarzy.

*

Partnerzy Pro: