Pozycjonowanie – zrób to sam

Pozycjonowanie - zrób to sam.Niska cena pozycjonowania oferowanego nam przez część firm nie koniecznie musi iść w parze z wysoką jakością usług. Z drugiej strony nie każdego stać na zatrudnienie drogiego specjalisty.  Dodatkowo możemy nie do końca być przekonani o skuteczności i opłacalności optymalizacji strony pod wyszukiwarki. Jednym z najtańszych rozwiązań będzie poszukanie porad SEO i samodzielne wcielenie ich w życie. Oczywiście w taki sposób największym kosztem będzie poświęcony przez nas czas. Jednocześnie pozyskamy wiedzę, która w późniejszym terminie może być bardzo pomocna np. podczas wyboru firmy specjalizującej się w optymalizacji pod wyszukiwarki.

Na początek

Dobrym pomysłem na poprawienie swojego wizerunku w internecie będzie … poprawienie / uzupełnienie własnej strony. Sprawdzenie czy nasza strona zawiera aktualne informacje, być może brakuje na niej dokładniejszego opisu naszej działalności. Jeżeli możemy dodać zdjęcie/tekst opisujący nasze usługi powinniśmy to zrobić. Dobrym pomysłem na poprawienie naszej obecności w sieci jest prowadzenie tematycznego bloga. Aktualności / nowinki / poradniki związane z branżą nie tylko zwiększą ilość odwiedzin naszej strony ale również zwiększą naszą wiarygodność w oczach potencjalnych Klientów.

Wymiana

Współpraca z lokalnymi firmami na zasadzie wymiany usług pozwoli zminimalizować koszty przy jednoczesnym rozwoju. Przykładem na taką współpracę mogło by być wymienienie np. projektu graficznego reklamy w zamian za usługi SEO. Po raz kolejny nasz czas okazuje się bezcenny. Osób chętnych na wymianę szukać można na branżowych forach, oczywiście nie możemy być nachalni.

Społeczności

Czytanie tematycznych blogów, śledzenie wątków na forach i rozmów na blipie pozwoli nam trzymać rękę na pulsie. Pozyskamy dzięki temu nowe kontakty i wiedzę, która z całą pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Znajomi

Bardzo prawdopodobne, że ktoś z naszych znajomych również prowadzi stronę w internecie, powinniśmy zapytać o to czy nie umieścił by linka do naszej strony.

Macie jakieś inne pomysły na „pozycjonowanie – zrób to sam?” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*