Oszczędzanie baterii w telefonach Nokii

Nokia E71 ma jedną z najmocniejszych baterii w rodzinie Nokii, pojemność 1500 mAh zapewni nam możliwość wielogodzinnego słuchania muzyki i korzystania z połączenia WiFi jednocześnie. Tak długi czas czuwania można jeszcze powiększyć stosując parę prostych sztuczek.

Niżej przedstawione porady pozwolą w 100% wykorzystać baterię w telefonie Nokia e71. Zapewne część z tych porad jest powszechnie znana ale czasem dobrze jest sobie przypomnieć pewne podstawy.

1. Ustaw Tryb Sieci na GSM zamiast 3g.
Ustawienie Trybu Sieci wyłącznie na GSM może spowodować znaczne wydłużenie czasu życia baterii, szczególnie jeżeli sygnał 3G jest w naszej okolicy słaby. Takie ustawienie pozwoli na ograniczenie niepotrzebnych wyszukiwań sieci, której możemy nawet nie mieć w zasięgu. Zmiana Trybu Sieci dostępna jest w Narzędzia -> Ustawienia -> Telefon -> Sieć -> Tryb sieci.

2. Ustawienia wyświetlacza
Wyświetlacz w e71 jest bardzo przyjemny dla oka, powinniśmy jednak sprawdzić czy obniżenie jasności ekranu będzie w ogóle zauważalne. Jeżeli po obniżeniu jasności o 1 – 2 tony nie widzimy różnicy to może nie warto marnować baterii.

Przy okazji powinniśmy też skrócić długość podświetlania ekranu, najprawdopodobniej 25 – 40 sekund podświetlenia zapewnią nam identyczny komfort pracy jak 90 sek.

Zmiana Trybu Sieci dostępna jest w Narzędzia -> Ustawienia -> Ogólne -> Personalizacja -> Wyświetlacz.

3. Nie zostawiaj włączonych niepotrzebnych aplikacji
Zostawianie nieużywanych aplikacji pracujących w tle drastycznie skraca czas pracy na baterii. Niejednokrotnie złapałem się na pozostawianiu np. Opery lub Skypa pracujących w tle, pomimo faktu że od paru godzin nie były mi potrzebne. Przytrzymanie przez chwilę przycisku Home pozwoli na sprawdzenie czy jakaś aplikacja podstępnie nie skraca życia naszej baterii.

4. Wyłącz wyszukiwanie sieci WiFi.
Domyślnie nasz telefon skanuje swoje otoczenie w poszukiwaniu sieci WLAN, jest to przeważnie czynność niepotrzebna. Ustawienia skanowania w poszukiwaniu sieci dostępne są w Narzędzia -> Ustawienia ->Połączenie -> WLAN -> Pokaż dostępność WLAN -> Nigdy

5. Wyłącz Bluetooth
Osobiście używam połączeń Bluetooth sporadycznie, wyłączyłem więc całkowicie ten rodzaj połączenia. Wszystkim, którzy czasem jednak używają Bluetooth polecam przemyślenie stosowania mniej wygodnego ale też mniej energochłonnego połączenia za pomocą kabla. Ustawienia Bluetooth dostępne w Narzędzia -> Ustawienia ->Połączenie -> Bluetooth.

Mam nadzieję, że zabrane porady pozwolą Wam na jeszcze dłuższą pracę z telefonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*