Link nofollow w WordPress Blogroll

WordPress ‘owy edytor odnośników pozwala na bardzo rozbudowane ustawienie atrybutu rel linków, jednak nie wystarczająco rozbudowany. Edytor ten nie pozwala na ustawienie atrybutu nofollow, a szkoda bo nie zawsze chcielibyśmy „przekazywać moc” naszego bloga, a jednak chcielibyśmy w jakiś sposób zareklamować inną stroną. Nietrudno wyobrazić sobie też sytuację, gdy w polecanych linkach znajduje się już parę odnośników i zaczynamy się obawiać o reakcję Wujka Google.

Jak jednak w najprostszy sposób pokonać tę niedogodność? Najprostszym sposobem jest instalacja jednego z paru dostępnych rozszerzeń, niestety one przeważnie dzielą razy po równo i atrybut nofollow ustawiany jest dla wszystkich polecanych linków. Nie tędy droga. Jeżeli nie wtyczka to może prosta edycja kodu i ręcznie dodanie opcji „nofollow” w edytorze odnośników. Pomysł już znacznie bardziej przystępny, posiada jednak wadę. Najprawdopodobniej po aktualizacji silnika plik z wprowadzonymi zmianami zostałby nadpisany, a my bylibyśmy zmuszeni ponownie dokonywać zmian kodu.

Jest jednak bramka nr 3, mianowicie edytor odnośników posiada pole formularza w które moglibyśmy wpisać dowolny parametr … Właśnie, moglibyśmy gdyby nie JavaScript ( JS ) i walidacja, uniemożliwiająca wpisanie dowolnych wartości. I tu zaczyna się prawdziwa magia :) przypominamy sobie właśnie, że w naszej przeglądarce możemy wyłączyć na chwilę JS.

Dla Firefoxa odznaczamy opcję:

Narzędzia -> Opcje -> Treści -> Włącz obsługę języka JavaScript

Teraz możemy ustawić ręcznie wartość parametru rel na nofollow, zapisać zmiany i ponownie włączyć obsługę JS.

Nie „wyłączajcie” jednak wszystkich linków :D

  1. A ja chcę wyłączyć funkcję linków nofollow, chcę aby były wszystkie follow , bo uważam , że to nie ma żadnego znaczenia podczas pozycjonowania. Więc jak to zrobić ?

    • Domyślnie tylko linki w komentarzach są nofollow. Gdyby linków nofollow nie miały znaczenia pewnie google nie traciłby czasu na promowanie tego atrybutu.

  2. Witam, przetestowałem opisaną przez Ciebie Piotrze metodę i niestety okazuje się, że wordpress nie nadaje takiego atrybutu, ignoruje to co wpisaliśmy „na siłę” a linki i tak są dofollow. Sprawdź tutaj: http://www.seochat.com/seo-tools/site-link-analyzer/

    I na dodatek wszystkie wtyczki, które znalazłem też nie są skuteczne i nie dają nofollow…

  1. Na razie brak trackbacków

*

Partnerzy Pro: