Generowanie kanału RSS dla strony bez RSS

Zdarza się czasem, że aktualizowane regularnie strony internetowe nie posiadają kanału RSS, jak więc poradzić sobie gdy nie odpowiada nam ciągłe odwiedzanie strony w poszukiwaniu nowych treści. Jak w większości przypadków i z tej sytuacji jest wyjście, a nawet parę różnych wyjść.

Dostępne rozwiązania:

1. Feedity RSS Feed Generator

Oferuje możliwość prostej weryfikacji, które części strony są artykułami. Po wyborze linku, który jest linkiem do artykułu mamy możliwość podejrzenia przefiltrowanych artykułów. Dostępna jest również możliwość wybrania, które części kodu html zawierają tytuł i opis nowego artykułu. Po zdefiniowaniu tych filtrów możemy od razu przejść do okna z dostępnymi możliwościami subskrypcji. Feedity w moim przypadku zadziałało najlepiej, w kanale RSS znajdują się tylko najnowsze artykuły.

2. Page2RSS

Prosty w obsłudze generator RSS, poza wpisaniem adresu strony nie musimy nic więcej ustawiać. Działa poprawnie, czyli powiadamia nas o zmianach na stronie, niestety o wszystkich zmianach. Poza artykułami dostajemy też informację o zmianach w panelu bocznym ( np ostatnio dodane linki , zdjęcia ).

3. Czytnik Google

Po zmianie języka na angielski dostępna staje się opcja „Create feed” przy dodawaniu nowych subskrypcji stron bez RSS. Okazało się niestety, że funkcjonalność ta w ogóle nie działa na testowanej stronie. Trochę szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*