Integracja strony z Facebook ‘iem

Serwisy społecznościowe przyciągają ogromną ilość użytkowników, nie należy więc się dziwić że każdy właściciel firmy tudzież strony internetowej, chciałby ją reklamować w takich serwisach. Natomiast gdy taka reklama jest dostępna za darmo, brak profilu naszej firmy na portalach społecznościowych staje się grzechem :) W artykule chciałbym opisać parę sposobów na integrację naszej strony internetowej z największym z serwisów społecznościowych jakim jest Facebook.

Facebook umożliwia bezpłatne stworzenie strony profilowej naszej działalności. Ponieważ nowa strona jest troszeczkę pustawa, należy zastanowić się jakie treści będziemy na niej umieszczać. Jako firma możemy umieszczać  informację o nowych produktach lub aktualności „z życia” formy. Prowadząc blog, zapewne skorzystamy z możliwości umieszczania naszych artykułów również na FB ( lub przynajmniej ich zajawek ). W obydwu przypadkach przydatną funkcją będzie automatyczne umieszczanie artykułów z kanału RSS naszej firmy / bloga. Funkcję tę znajdziemy w Ustawieniach strony -> Notatki -> Edytuj. Interesującą funkcją może okazać się również integracja komentarzy z naszej strony, z tymi komentarzami które pojawią się na stronie FB. Oczywiście poza notatkami możemy wykorzystać do promocji również zdjęcia oraz filmy video, integrując naszą stronę na Facebooku z Google Picasa lub YouTube.

Ponieważ nasza strona posiada już jakieś treści, albo przynajmniej wiemy skąd będą one importowane :) , powinniśmy zająć się jej udostępnieniem. Pomocne mogą okazać się kolejne wtyczki / pluginy dostarczane przez Facebook’a:

Facebook Like Box - przykład

Facebook Like Box - przykład

Like Box - rozbudowana wtyczka, umożliwiająca wyświetlenie logo naszej strony jak i miniaturowe zdjęcia profilowe wszystkich jej fanów . Dodać należy, że zdjęcia naszych znajomych którzy już są fanami danej strony, wyświetlane są zawsze. Takie „ustawianie” kolejności sprawia, że chętniej dołączymy do nowej mini społeczności.

Facebook Like Button - przykład

Facebook Like Button - przykład

Like Buttonprosty mały guzik mówiący o tym że lubimy daną stronę / produkt / artykuł. Guzik ten nie wymaga interakcji, wystarczy kliknąć aby polubić daną treść. Guzik „Like” stał się też podstawowym elementem nowej wyszukiwarki Facebooka, która pozycjonuje strony w zależności od liczby jej zwolenników. Jest więc malutkim guzikiem obdarzonym ogromną mocą.

Natomiast najważniejszy jest fakt, że informacja o tym że polubiliśmy dany produkt trafia bezpośrednio na naszą Facebook’ową „tablicę” jak i na tablice naszych znajomych. Najprawdopodobniej są Oni w podobnym wieku, możliwe że z tego samego regionu, możliwe że są to znajomi z naszej szkoły / pracy. Jest więc bardzo prawdopodobne, że skoro nam spodobał się dany produkt, to i nasi znajomi go polubią. Odwiedzą / kupią / przeczytają i polecą go innym :)

  • Łukasz
  • 23 marca 2011 11:16pm

  No i właśnie w tym problem, że pomimo utworzenia fanpage’a, pomimo poprawnego wygenerowania like buttona, po kliknięciu na niego informacja o tym, że dany użytkownik lubi link pojawia się tylko na prywatnej tablicy, a nie na ogólnej. Co zrobić, żeby informacja była widoczna również na ogólnej tablicy?

  • Nie wiem czy dobrze rozumiem, chodzi o to że na Like Box’ie na stronie nie widać wszystkich którzy lubią daną stronę? Jeżeli tak to wydaje mi się, że jest to indywidualnie ustawiona opcja przez każdego z użytkowników. Obstawiam, że chodzi o ustawienia pokazywania swojego profilu ‘nieznajomym’. W takim razie nie da się wymusić pokazania zdjęcia.

    • Łukasz
    • 24 marca 2011 10:08pm

    Dzięki Piotrze za odpowiedź. Ale nie chodzi o like BOX-a. Chodzi mi o like BUTTON ten przycisk LIKE. Cały problem w tym, że jak go ktoś naciśnie, to informacja o tym, że lubi ten link (zapisany w like buttonie) pojawia się TYLKO na prywatnej tablicy (tablicy profilu), a nie na tablicy głównej – którą widzą wszyscy znajomi. Wiem, że można zrobić to właśnie tak aby każde naciśnięcie przycisku powodowało pojawienie się informacji na tablicy głownej. Informacji, że dany użytkownik lubi link ….. i tu treść (tytuł, adres strony, treść).

    • No tak dokładnie, wpis o tym że lubimy pojawia się na naszej osobistej tablicy. Natomiast na tablice „główną” trafiają zdaje się tylko informacje o aktywności naszych znajomych ( od jakiegoś czasu nawet nie wszystkie informacje, ponieważ Facebook filtruje ostro tablicę główną z uwagi na spam ). Najlepiej chyba zapytać kogoś ze swoich znajomych czy na widzianej przez niego tablicy głównej pojawił się wpis z naszą aktywnością ( z zastrzeżeniem, że taki wpis może się pojawić nawet po paru godzinach – dniach ).

  • Łukasz
  • 24 marca 2011 10:10pm

  Zresztą w powyższym artykule jest o tym mowa „Natomiast najważniejszy jest fakt, że informacja o tym że polubiliśmy dany produkt trafia bezpośrednio na naszą Facebook?ową ?tablicę? jak i na tablice naszych znajomych. ”

  Dlaczego u mnie nie działa :(

  • Łukasz
  • 25 marca 2011 8:18am

  I jak to jest, że z pozoru nic nie różniący się like button umieszczony pod tym artykułem, po naciśnięciu powoduje, że na ogólnej tablicy pojawia się informacja, że lubię link Integracja strony z Facebook ?iem, a identyczny button na mojej stronie wrzuca tylko i wyłącznie do tablicy prywatnej. Może mają na to wpływ te meta tagi ?

  • Guzik, który wrzucałem pod artykuły jest osadzany za pomocą wtyczki „Facebook Like”, może posiada on jakieś extra dodatki :) Pytanie też czy sprawdzałeś „Like” na innych stronach, może tylko swojej strony nie możesz polubić. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czasem trzeba powtórzyć test po paru dniach bo Facebook też „miesza” u siebie w oprogramowaniu.

  • Leszek
  • 25 marca 2011 1:29pm

  A jak zrobić, żeby treści z bloga na stronie (drupal) lądowały na tablicy facebooka?

 1. jak stworzyć facebookowy „F” wysuwany z boku strony i łączący z profilem na „f”?

  • Niestety nie znam gotowego rozwiązania. Jeżeli chodzi o kod to jest to zapewne połączenie elektów js ( jquery – slide ) + bloczek z atrybutem fixed ( wewnątrz standardowy widget facebook ) a wszystko to uruchamiane akcją onmouseover, może takie hasła pomogą w znalezieniu gotowego kodu lub pomogą w jego napisaniu.

  • Mariusz
  • 12 maja 2011 9:08pm

  Czy ktoś wie jak dodać na stronę „Podziel się ze znajomymi” z Facebooka ?

 2. Witam,
  mam taki problem? otóż chciałem sobie wygenerować tego boksa (na stronie FB można), żeby wkleić to na swój blog. Jednak po wybraniu ustawień pojawia się tylko belka „wtyczka społecznościowa Facebooka” i nic więcej; spróbowałem zrobić tak, że wszystko na ustawieniach domyślnych, jakie Facebook ustawia na początku, podając tylko adres strony fanowskiej. I dziwne, ale działa. Chciałem tylko zmniejszyć rozmiar boska do szerokości 200 pikseli, ale wtedy pojawia się ten problem, który opisałem. Jest rozwiązanie na to?
  Pozdrawiam.

  • Marta
  • 21 września 2011 11:38am

  Mam pytanie i potrzebuje pomocy. Skąd dorwać jakieś reguły, według których Fb pobiera treść ze stroony za pomocą Share Button? programista twierdzi, że wszystko jest dobrze podlinkowane, a nasz Button pobiera tylko zdjęcia i tytuł, nie pobiera treści (w większości przypadków- pobiera treść jedynie z 2 zakładek na stronie:/)

  • Piotr
  • 16 października 2011 9:49pm

  Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam na facebooku konto i fanpage mojej strony. Powiedzcie mi proszę czy mogę inną stronę polubić nie jako osoba tylko jako strona ?

 3. Kolejny bardzo wartościowy wpis, u siebie mam coś podobnego o youtube nie wiem czy udostępnisz link http://makapawel.pl/pozycja-w-wyszukiwarkach-integracja-z-youtube/

  Pozdrawiam

  • Paweł
  • 20 lutego 2012 10:27pm

  Witam. Mam taką sprawę. Wstawiłem na swoją stronę Reccommendation box z fb. Jest tylko jeden problem. Po pierwsze rzadko kiedy widzę tam jakikolwiek link (przeważnie jest tekst, że brak poleceń dla tej strony – wstaw pole…itd.). Polecenia są, bo wystarczy, że wejdę na stronę z innego komputera i widać.
  Druga rzecz. Jak ustawić to, aby treść linka stanowił sam tytuł artykułu, a nie cała treść z tagu ? Box jest dość małych rozmiarów i w obecnej postaci dwa linki wypełniają całe pole (z czego 60% to nazwa strony i opis z title).

  • ErgE
  • 20 listopada 2012 5:10pm

  Mam tez problem z tym Like It, kolega zrobił stronę dodał w/w Like It, ale chciałbym, aby on dodawał i łączył odrazu z FunPage-em i wyświetlał informację na FB. Jestem nowym użytkownikiem FB i nie czaje tych niektórych rzeczy.

 1. 2 lipca 2010
*

Partnerzy Pro: