Importowanie artykułów na profil Facebook

Kontynułujac temat integracji strony z profilem w serwisie Facebook, postanowiłem umieścić mały tutorial opisujący proces importowania artykułów / wpisów / aktualności z naszej strony na stronę profilową Facebook. Jeżeli na swojej stronie umieszczamy regularnie treści ( tekst , zdjęcia, ciekawe linki ), zapewne chcielibyśmy aby automatycznie pojawiały się one również na tablicy profilu FB. Oto jak można tego dokonać:

  1. Logujemy się w serwisie Facebook.
  2. Wchodzimy na główną stronę naszego profilu / strony.
  3. Jeżeli jesteśmy na profilu strony, klikamy w „Edytuj element Strona” ( link pod zdjęciem profilowym ) -> „Notatki” -> „Edytuj” -> . W przypadku importu na naszą stronę profilową: „Notatki” -> „Zobacz więcej notatek”
  4. Po prawej „Ustawienia notatek” -> „Edytuj ustawienia importu / Importuj blog”
  5. Na nowo otwartej stronie mamy możliwość wpisania adresu kanału RSS do naszej strony.
  6. Po zapisaniu ustawień importu powinniśmy jeszcze zobaczyć test takiego importowania.
  7. I to już wszystko, od teraz wszystkie aktualizacje w kanale RSS będą pojawiały się również na profilu Facebook ( oczywiście z niewielkim opóźnieniem.

A tak to wygląda w praktyce, importowanie bloga dla profilu:

YouTube Preview Image

A tak to wygląda w praktyce, importowanie bloga dla strony:

YouTube Preview Image

Porady:

  1. Nasz kanał RSS może zawierać nie tylko ostatnie artykuły ale też ostatnie zdjęcia / polecane linki.
  2. Jeżeli nie chcemy aby wszystkie notatki lądowały na Facebooku możemy (np na WordPressie ), otagować artykuły które chcemy wyświetlić na FB ( np nadając im tag: „for-facebook” ). Potem wystarczy zaimportować na Facebook tylko RSS dla tego tagu.

[ update 6.07.2010 ]

Wygląda na to, że ostatnimi czasy importowanie „notek” działa troszkę gorzej ( wpisy importowane są co parę dni ). Jeżeli jest to dla Ciebie niewystarczający czas polecam aplikację http://apps.facebook.com/blognetworks/, dzięki której Twoja strona będzie znacznie częściej odwiedzana ( od 12 h do 10 min ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*